KONST / Litografier / Färglitografi 14052159
nr 1405 2159
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Färglitografi, "Lejon IV". Signerad, numrerad 36/110, daterad -91. Motivet: ca 30x30 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:06:55
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Lizzie Olsson-Arle
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle